Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Szałmacha: Powrót do parytetu złota skończył się kiedyś tragicznie. To mitologizowanie przeszłości

 
Nie chcesz, aby ominęły Cię kolejne filmy? Subskrybuj nasz kanał na YouTube! Nie zapomnij również udostępnić tego filmu! wnet.fm ---------------------------------------------------- - Czytaj i słuchaj nas codziennie na: wnet.fm - Dołącz do nas na Facebooku: -facebook.com/radiownet/ - Śledź nas na Twitterze: twitter.com/radiownet?lang=pl - Zapisz się do Kręgu Przyjaciół Radia WNET: docs.google.com/forms/d/e/1FA... Najprostszy sposób na przekazanie funduszy na rozwój Wnet to darowizna. Każdy z Słuchaczy może w dowolnym momencie skierować do nas dowolną kwotę wsparcia – wystarczy wykonać przelew! Dane do przelewu: Radio Wnet sp. z o.o. ul. Zielna 39 00-108 Warszawa nr konta: Alior Bank 84 2490 0005 0000 4600 1876 9190 w tytule wpisując „darowizna”.

 


Radio WNET
 
Data pliku video: 2018-11-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat złotowski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Złotowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek, Lipka, Tarnówka i Zakrzewo, zajmując powierzchnię 1660,91 km².

    Atrakcje przyrodniecze stanowią: jeziora (Złotowskie, Zaleskie, Jezioro Baba, Burmistrzowski oraz Jezioro Proboszczowskie), rzeka Głomia, Kanał Śmiardowski, kompleks leśny "Zwierzyniec", Góra Żydowska, Góra Wilhelma oraz Parki Miejskie.

    Do zabytków zalicza się: Kościół farny w Złotowie, kościół św. St. Kostki i sąd przy placu Kościuszki w Złotowie, Kościół św. Rocha, jedyny w Polsce pomnik Piasta Kołodzieja, Pałac Działyńskich, Willa Friedricha Iwanskiego, Lapidarium na Górze Żydowskiej, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, niewielka rezydencja myśliwska rodu Działyńskich przy ul. Zamkowej zbudowana na przełomie XVIII i XIX wieku czy Zabytkowa kamienica z 1905 roku w stylu secesyjnym  przy ul. Domańskiego w Złotowie.

    Dominująca gałęzią tytejszeej gospodarki jest przemysł metalowy, spożywczy, drukarski i odzieżowy. W stolicy powiatu funkcjonuje Cech Rzemiosł Różnych, skupiający właścicieli okolicznych zakładów rzemieślniczych.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola