Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pracowite warsztaty z koronką rumuńską w UL...

Data dodania: 2018-10-19
Widać już pierwsze rezultaty na warsztatach z koronki rumuńskiej z cyklu „Dojrzali odkrywają pasje”, który jest współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury... więcej »
 
 

Lokale wyborcze w Złotowie. Gdzie głosować w...

Data dodania: 2018-10-19
Już w niedzielę 21 października wybory samorządowe 2018. Będziemy wybierać radnych, wójtów i burmistrzów. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie oddać sw&oacut... więcej »
 
 

Wyniki 2. kolejki ZCAS Złotowskiej Ligi Piłki...

Data dodania: 2018-10-19
W czwartek, 18 października w hali Złotowianka rozegrano 2. kolejkę spotkań X edycji ZCAS Złotowskiej Ligi Piłki Siatkowej. WYNIKI / TABELA / GALERIE ZDJĘĆ - 18/10/2018 więcej »
 
 

Jubileusz 35-lecia twórczości Jolanty Surmy...

Data dodania: 2018-10-19
Znana, złotowska mistrzyni tkactwa artystycznego w dziedzinie makramy Jolanta Surma obchodziła w piątek 19 października w Klubie Mieszko, 35-lecie swojej pracy twórczej. Gratulacje z te... więcej »
 
 

W las pieszo, rowerem lub samochodem z aplikacją...

Data dodania: 2018-10-19
Chcecie na chwilę odpocząć od gorączki wyborczej? Spędzić ciekawie i gdzieś niedaleko prawdopodobnie ostatni ciepły weekend tej jesieni? Wybierzcie się na wycieczk... więcej »
 
 

Złotowscy seniorzy na Międzynarodowych...

Data dodania: 2018-10-19
Kolejna edycja największych targów senioralnych w Polsce – VIVA Seniorzy! własnie odbywa się od 19 października do 20 października 2018 na Międzynarodowych Targach Pozna... więcej »
 
 

Święto Patrona Szkoły i Dzień Edukacji w ZSE w...

Data dodania: 2018-10-18
W dniu 16. października przypadła 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, obchodzona uroczyście w całym kraju. Podobnie było w naszej szkole, która nosi Jego imię. więcej »
 
 

III Olimpiada Umiejętności Zawodowych w WTZ w...

Data dodania: 2018-10-18
Po raz trzeci odbyła się w czwartek 18 października w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Złotowie Olimpiada Umiejętności Zawodowych, w której uczestniczyli "zawodnicy" z ... więcej »
 
 

Jesienne warsztaty z Towarzystwem Przyjaciół...

Data dodania: 2018-10-18
Rozpoczęła się jesienna cześć warsztatów ”Makramowe wyplatanki 2018” i "Podarunki dla najbliższych” z projektu TPD, realizowanego już od kilkunastu lat... więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej w Urzędzie Miasta...

Data dodania: 2018-10-18
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Burmistrz Złotowa przyjął ślubowanie nauczycieli, uzyskujący... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 697
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat złotowski – powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w Złotowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek, Lipka, Tarnówka i Zakrzewo, zajmując powierzchnię 1660,91 km².

  Atrakcje przyrodniecze stanowią: jeziora (Złotowskie, Zaleskie, Jezioro Baba, Burmistrzowski oraz Jezioro Proboszczowskie), rzeka Głomia, Kanał Śmiardowski, kompleks leśny "Zwierzyniec", Góra Żydowska, Góra Wilhelma oraz Parki Miejskie.

  Do zabytków zalicza się: Kościół farny w Złotowie, kościół św. St. Kostki i sąd przy placu Kościuszki w Złotowie, Kościół św. Rocha, jedyny w Polsce pomnik Piasta Kołodzieja, Pałac Działyńskich, Willa Friedricha Iwanskiego, Lapidarium na Górze Żydowskiej, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, niewielka rezydencja myśliwska rodu Działyńskich przy ul. Zamkowej zbudowana na przełomie XVIII i XIX wieku czy Zabytkowa kamienica z 1905 roku w stylu secesyjnym  przy ul. Domańskiego w Złotowie.

  Dominująca gałęzią tytejszeej gospodarki jest przemysł metalowy, spożywczy, drukarski i odzieżowy. W stolicy powiatu funkcjonuje Cech Rzemiosł Różnych, skupiający właścicieli okolicznych zakładów rzemieślniczych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola